ייעוץ עסקי לחברות
ולבעלי עסקים

מרגישים שלחברה שלכם מגיע להרוויח יותר?
שהפוטנציאל העסקי שלכם לא ממומש?

ליווי עיסקי


כדי להקפיץ אתכם למעלה, פיתחנו את תכנית העבודה הטובה ביותר עבורכם באמצעות יועצים עסקיים מובילים שיעבדו ללא הפסקה עד להשגת התוצאה הרצויה - השגת חוסן פיננסי ומינוף כלכלי ורווחי.

 

 ניהול עסק בעידן המודרני דורש השקעת משאבים רבים לצד ייעול תמידי. האתגר העומד בפני המנהלים מתחיל מהצורך לעקוב אחרי כל התהליכים בעסק (תפעול, ייצור, פרסום, שיווק ומכירות, ניהול ספקים וכו’) לצד ניהול האופרציה הזו בצורה יעילה, מיטבית ומסודרת. 

לשם כך יה – לי יזמות פיתחה תכנית עבודה מותאמת, לאחר לימוד וניתוח מעמיק של כל התהליכים החשובים בעסק. התכנית נועדה להקל על האתגר ולהקנות לבעל העסק תכנית עבודה בהתאמה אישית, בהתאם לאופי פעילות הארגון, השוק בו פועל הארגון ושאיפותיו העסקיות. כל אלו נועדו למטרה אחת – התייעלות והגדלות רווחיות.

מטרתנו היא לסייע לבעלי עסקים לנהל בצורה מיטבית את העסק שלהם, לשפר תהליכים, למנף את מורל העובדים, לשפר מערכות יחסים ולהביא לצמיחה כלכלית רווחית בעסק. 

ליווי עיסקי

נשאל את עצמנו שלוש שאלות –

 1. למי מתאים הייעוץ העסקי?

ייעוץ עסקי מתאים לבעלי עסקים שלא ממצים את מיטב הפוטנציאל שלהם. עבור עסקים הנמצאים בתהליכי שינוי, צמיחה או להפך. למצבים בהם ישנו הצורך להגדיל את ההכנסות, ובמיוחד עבור עסקים שרוצים לצמוח אל מול הסביבה המשתנה בכלל רבדיה. בעידן המודרני, יותר ויותר עסקים משתמשים בייעוץ עסקי בניהול השוטף של העסק.

2. כיצד מתבצע תהליך הייעוץ העסקי לחברות השונות?

לאחר מחקר מעמיק וניתוח נתונים, יה – לי יזמות לומדת את תמונת העסק, ובונה תכנית עבודה הכוללת את הצעדים שיובילו להמשך צמיחה והתפתחות. אלו נבנים באמצעות שיחות עם עובדי החברה ולקוחותיה וניתוח נתונים שונים (הכנסות, הוצאות, פיקוח כלכלי וכו’). מכירים את האמירה “לפעמים אלו ההחלטות הקטנות שמשנות את הכול”? יה – לי יזמות מחפשת לייצר את השינויים המינימליים ביותר שיובילו לשינו ולשיפור הכי גדול.

יה – לי יזמות עמדה בפני אתגרים שונים בעולם העסקים בארץ וצלחה אותם בהצלחה רבה. את הידע והניסיון שצברה היא משלבת בתהליך ייעוץ מובנה, מותאם ומדויק שמביא לתוצאות משמעותיות.

ייעוץ עסקי לחברות מתחלק לשני תחומים מרכזיים:

1. ניהול אפקטיבי ויעיל של העסק הכולל: הבנה וחקירה משותפת של כל הנעשה בעסק, איתור מקומות לשיפור ושינוי בכדי להביא להגדלת ההכנסות והרווחים. כמו כן, עבודה על ניהול המכירות, השיווק, התחום הפיננסי, לוגיסטיקה ועוד. 

תפעול עסקי נכון הינו מצרך חשוב כיום. השווקים בימינו תחרותיים מאוד וההזדמנויות העומדות בפני הלקוחות שונות ואטרקטיביות, דבר שמחייב את בעל העסק להיות תמיד עם יד על הדופק ולשדרג את עסקיו כל הזמן. באמצעות ניהול מיטבי ניתן לדעת את הפרמטרים החשובים בעסק, את השינויים שיש לבצע, הגדרת מטרות נכונות וגיוס עובדים המתאימים ביותר לעבודה. אלו מביאים לשיפור ולהגדלת הרווחים.

2. ניהול העובדים הכולל: משאבי האנוש בעסק הינו המרכיב המשמעותי והיקר ביותר בארגון. בהתאם לכך, ישנו צורך ממשי לעבוד על שיפור מערכות יחסים בין העובדים והשותפים, ניהול ומנהיגות, גיוס וניהול כישרונות, הגדלת המעורבות והעלאת המורל הקבוצתי. החשוב ביותר לייעול העסק הוא תרומתם האישית של העובדים המוביל להגדלה פרודוקטיבית.

 יה – לי יזמות רואה בעובדים כמרכיב החשוב ביותר בחיזוק החברה ולפי תפיסה זו אנו בונים את תכנית העבודה העסקית.
ייעוץ עסקי לחברות מאפשר לבעל העסק לשלוט על העסק בצורה מבוקרת, לאתר את מנועי הצמיחה ולמנף אותם עתידית עבור פיתוח וטיפוח העסק לאורך זמן.

3. השאלה החשובה ביותר –  למה אני צריך לצפות כבעל עסק/ מה אני אקבל כבעל עסק?

אם המידע המובא לעיל לא הספיק, נוסיף שבחברה שלנו קיימים כלכלנים ואנשי מקצוע מומחים, הבקיאים במספרים, בניתוח נתונים ובאמצעים השונים שיקדמו את העסק ויובילו מערכי שיווק, מכירות וניהול יעילים ואפקטיביים. תכניתנו מביאה לעשייה גדולה יותר ולסדר וארגון בעסק. 

בתהליך המתבצע בין היתר, אנו דואגים לשנות את מערך העבודה מעבודה ניהולית שוחקת ומייגעת אל תהליכי אוטומטיזציה מתקדמים בעסק, דבר שיחסוך זמן ומשאבים לבעל העסק וידאג להרחבת מרכזי הרווח. הניסיון בתחום הכלכלי ביחד עם הניסיון בתחום המנטאלי מאפשרים ליה – לי יזמות לסייע לבעלי עסקים בצורה מוצלחת. 

שילוב הכלים שרכשו מומחינו לאורך הזמן מאפשרת לקדם הן את העובדים והן את העסק לתוצאות הטובות ביותר ולמימוש מקסימלי של הפוטנציאל של העסק שלך.

לסיכום, תהליך תכנית הייעוץ העסקי מוביל לשיפור בתוצאות העסקיות, להגדלת המכירות והרווח, והכי חשוב – שביעות רצון ושקט נפשי לבעל העסק.

מאחורי הקלעים

פיתוח מנהלים -

 האם המנהלים שלכן מחוברים לחזון וערכי הארגון? מחוברים לייעוד האישי שלהם? 

מנהלים נדרשים במהלך הקריירה שלהם, לעבור מספר טרנספורמציות ניהוליות. עליהם להתפתח באופן תמידי בתפיסות שלהם, במיומנויות שלהם ובכלים שהם מפעילים בעסק. לעיתים המנהלים עובדים תחת תנאי לחץ גבוהים וחשים עמוסים לצד הצורך לספק תוצאות במשאבים מועטים.     

יה – לי יזמות מתמחה בבניית תכניות מותאמות ואפקטיביות באמצעות איתור צרכי הפיתוח של דרגי מנהלים שונים, מדרג הניהול הראשון ועד לדרגי ההנהלה הבכירים. תכנית פיתוח מנהלים מעניקה את הכלים הדרושים למימוש הערך האישי, המקצועי והחברתי בארגון, ותשפר את היכולות הארגוניות בצורה חדשנית יותר, ושקופה יותר המגיבה בצורה המיטבית לשינויים בדרגים השונים. 

יה – לי יזמות ליוותה חברות רבות, נחשפה לאתגרים רבים בעולם הניהול ויצרה תכני הדרכה מקומיים ובינלאומיים אשר מאפשרים לה לייצר תכניות פיתוח מנהלים מותאמות לצרכיהם האישיים של חברות שונות בארץ ובעולם. התהליך יכלול ייעוץ אישי, ליווי אישי של המשתתפים והטמעה מעשית שתניב תוצאות ותחזק את ההון האנושי בחברה.  

אנו מזמינים מנהלים מתחומים שונים להירשם לתכנית ייחודית ואישית ששה במרכז את הפן החברתי לצד הרווח הכלכלי ומוכיחה שמנהל שטוב לו – עושה טוב לעסקים.

התאמת התכנית – 

 

יה – לי יזמות מתאימה את התכנית למנהלים ובכירים בארגונים, המתבקשים לפתח מיומנויות וכישורים שונים להתמודדות עם אתגרי היומיום – 

 

• ניהול זמן

• ניהול צוות יעיל

• חיזוק מעמד העובד בחברה/ ארגון

• פיתוח מיומנויות מטא קוגנטיביות (קבלת החלטות, הסקת מסקנות ויישומן)

• סיוע במיקוד

• העברת מסרים

• ביצוע פרזנטציה בצורה נכונה 

 

לאור הניסיון הרב שלנו בתחום, ויחד עם מומחינו, הליווי והסיוע יינתן הן בפן האישי – רגשי והן בפן המקצועי. אנו עובדים מתוך התפיסה שעובד בפועל מתוך תחושת משמעות, המוטיבציה שלו גוברת, הפרודוקטיביות שלו עולה, והעובדים תחתיו מושפעים מכך לכדי תגובת שרשרת – מה שמתחיל במנהל עובר לעובדיו. 

התכנית מבוצעת בשתי דרכים:

1. קבוצות במסגרת קורס פיתוח מנהלים – הפגישות ייערכו בקבוצות קטנות ויכללו שיח משותף עם מדריך הקורס בנוגע ללבטים, חששות ואתגרים בפניהם עומדים המנהלים. הקורס יאפשר שיתוף העלאת רעיונות משותפים לשינוי משמעותי. המדריך יקנה לקבוצה את הכלים לחיזוק כושר המנהיגות, יצירת מטרות ברורות לצד יכולת קבלת החלטות והאמצעים לניהול זמן יעיל. התכנית מתאימה עבור מנהלים או עתודה ניהולית. 

 

2. ליווי אישי של מנהלים בפגישות אישיות – הפגישות ייערכו בצורה יחידנית, ויאפשרו למנהל להעלות לבטים, חששות ואתגרים איתם הוא מתמודד בחברה/ ארגון. 

אנו נסייע למנהלים בפיתוח כושר המנהיגות שלהם לצד העלאת הביטחון העצמי, ביצירת מטרות אישיות ברורות, חיזוק יכולת קבלת החלטות, ניהול זמן יעיל ונאפשר מקום להעלאת השאיפות המקצועיות. אלו יתרמו להשפעת המנהלים על הצוות שלהם ועל החברה בכלל. 

 

סדר וכמות הפגישות ייקבעו מראש עבור מנהלים ספציפיים בארגון לצד תקשורת רציפה עם המנהל הבכיר, בהתאם למטרות מוגדרות מראש. הליווי מאפשר למנהל להתמודד באופן הטוב ביותר עם דילמות וסוגיות ניהוליות איתן הוא מתמודד בעבודתו הרציפה. 

תמורת התהליך – 

 

בתכנית האישית של פיתוח המנהלים, יה – לי יזמות מאפשר למנהלים לרכוש ידע מניסיוננו הרב בתחום הניהול והתנהגות ארגונית. אנו משלים כלים מעולם הCBT , NLP, והתודעה. במסגרת תכנית הייעוץ המנהלים יקבלו כלים רבים ומגוונים המאפשרים להם מספר דברים: 

• פיתוח יכולת פתרון דילמות

• הרחבת פרספקטיבה

• מתן אפשרות לראות הזדמנויות חדשות

• פיתוח יכולת השפעה אפקטיבית על עצמם בפרט ועל העובדים בכלל. 

 

את התכנית ניתן לבצע כייעוץ אישי למנהלים באופן פרטי או כחלק מייעוץ עסקי כולל לחברות וארגונים.

שאלות נפוצות

תכנית ייעוץ עסקי שונה בין חברה לחברה ותלויה בגורמים רבים. התכנית נפרסת לאורך מספר חודשים עד שנה ומטרתה להקנות כלים וידע למנהל ולעובדים לטווח הארוך. ההבדל בין ללמוד לבין לדעת, תלוי באיכות הקניית הידע, ובשימושו של העובד בידע באופן עצמאי על מנת להראות יישום לטווח הארוך בחברה. מטרתנו היא להוביל לתוצאות והישגים תוך הטמעת ויישום הידע. 

בליווי עסקי נעסוק כמעט בכל רבדי העסק, כגון, אסטרטגיית שיווק ומכירה, הצבת יעדים מותאמים ועמידה בהם, בחינת תהליכים בעסק ובעסקים מתחרים, מיתוג העסק, בחינת שירות העסק וכדומה. בנוסף, לכל עסק תחום שחשוב יותר עבורו, לכן, בהתאם לצרכי החברה נדאג להתעסק ולשפר את התכנים הרצויים.  

בתהליך פיתוח מנהלים נתמקד בנושאים של תקשורת בינאישית תוך ניתוח השפעת התקשורת כגורם מקדם או מזיק להגשת החזון האישי/ ניהולי. בנוסף, נעסוק בניהול זמן, בקרה עצמית, גיבוש צוות, ניהול מצבי קונפליקט וכלים להתמודדות עם מצבי משבר. חשוב לציין כי הצלחת התהליך תלויה בהכרח ברצינותו של המנהל ובפתיחותו מול המאמן בהצגת האמונות האישיות שלו ובאתגרים מולם עומד בתפקידו.

תוצאות חיובית ורווחיות של עסק בנוי, תלויות בהכרח בביצועי המנהלים והעובדים בחברה. על כן, חשוב להשקיע בניהול עובדים יעיל ועל דרג ניהולי מוכשר להנעת העובדים. אלו יניבו תוצאות, רווחים לחברה ושימור עובדים לטווח ארוך. תכנית פיתוח מנהלים תורמת לרווחיות החברה לצד ביצועים מנהלתיים מוצלחים תוך שיפור יחסי עובד-מנהל ויוצר תהליכי התייעלות בדרגים השונים בחברה, החל מהמנהל ועד לשכבות הפקידותיות בחברה. 

בואו נעשה משהוא גדול ביחד

/*