גיוס מימון ומשכנתאות

החלטתם לרכוש דירה?
כדאי להכיר את סוגי המשכנתאות העומדים לרשותכם ואת הטיפים לבחירת המשכנתא, שיעזרו לכם לאתר את המשכנתא המתאימה ביותר ולחסוך עשרות אלפי שקלים

דימוי חישוב משכנתאות

האם מומלץ לעבוד עם יועץ משכנתאות?

יה – לי יזמות נותנת מענה מקצועי, אישי ומקיף לכלל סוגי המשכנתאות לכלל המגזרים (הפרטי והעסקי). המענה ניתן במטרה להתאים את פתרון מימון הנכס לטובת צרכי הלקוח. במסגרת הייעוץ אנו מלווים את הלקוח מהשלב הראשוני של התכנות העסקה ß סימולציית ריביות ß בחינת מספרי תמהילי מסלולים ß עלויות מימון ß ועד לשלב האחרון, השגת המשכנתא המבוקשת.

ביכולתנו כחברה בעלת ניסיון רב בעבודה מול גופי מימון שונים, בסיטואציות מורכבות, לתת את ההבדל בין דחיית בקשה לאישורה. לנו יש את האפשרות והדרך לצפות את הקושי בהמשך הליך הבקשה, להציג את הצורך הממוני, להמתין עם הגשת הבקשה במקרה הצורך ולהסביר ללקוח לעיתים, שזה לא הזמן הנכון לבקשת המשכנתא בכדי לא לסמן את הלקוח כדחוי במערכת הבנקאית או כלקוח מסורב משכנתא. בזכות ניסיוננו הרב עם כל הבנקים וקרנות הנדל”ן, לנו יש את הידע וההבנה לתת מענה יצירתי למשכנתאות נגד נכים מסחריים ופרטיים שרשומים בכל שיטות הרישום (טאבו, חברה משכנת, מנהל מקרקעי ישראל ועוד) ובכל סוגי המסלולים ושיטות השעבוד הקיימות (משכנתא בדרגה ראשונה ושנייה, הלוואה משלימה בטאבו לטובת מגוון מטרות ועוד). במקרים מסוימים, בשל רגולציה עודפת, לקוח נדחה עקב תנאי הסף הבנקאים, וכאן אנו יודעים לתת מענה בקרנות חוץ-בנקאיות וברביות תחרותיות, וכך לפתור בעיות שונות כגון הפרות חוזה, תשלום חובות, קנסות עיכוב תשלום וכדומה.

20945159 1 

יועץ משכנתאות מבצע בדיקה מקדמית לפני בקשת המשכנתא, מתעסק ומתמחה מול עשרות גופי אשראי, מכיר את חתמי האשראי, מתעדכן באופן שוטף עם חוקי הענף המשתנים, מבין את ההשלכות המשפטיות העלולות לעכב או לפסול עסקה, מכיר את כל שיטות הרישום על נכסים מורכבים, מבין בפיננסים ומימון ויודע את תקנות בנק ישראל בנדון. על ידי סל השירותים הרחב והמגוון המוצג לרשותכם, יה – לי יזמות יודעת לתת מענה מקיף ומקצועי ונלחמת לאתר את העסקה הטובה ביותר ללא פשרות ללקוחותינו.

בשורה תחתונה, ניסיון מצטבר בתחום מימון עסקאות נדל”ן ומשכנתאות יקדם את העסקה למהירה וזולה יותר.

סוגי המשכנתאות העיקריים במשק

 • ריבית קבועה צמודה למדד
 • ריבית קבועה לא צמודה למדד
 • ריבית משתנה צמודה למדד
 • ריבית פריים
 • ריבית משתנה שאינה צמודה למדד
 • משכנתא צמודה לדולר

  תכנון מימון משתלם –

  המקורות לקבלת מימון הינם רבים ומגוונים. כדי להגיע להחלטה הנכונה לגבי מסלול מימון מתאים לקידום העסק, חשוב לנתח באופן מדויק את צרכי האשראי של העסק, את נכסיו והכנסותיו, ואת תנאי ההחזר שיעבדו לטובתו. כמו כן, יש למפות את הנתונים הבאים:

  • גובה הסכום הדרוש לכם
  • זמן תקופת המשכנתא
  • החזר הסכום אותו מסוגל העסק להחזיר בכל חודש ללא פגיעה בעסק
  • יכולת צפייה לפירעון מוקדם
  • נקודות יציאה לאורך תקופת המשכנתא
  • מצב כלכלי במשק המשפיע על הריבית

  בעת תכנון הוצאת המשכנתא יש להתייחס לכמה פרמיות הוצאה שונות כמקשה אחת. רבים שוכחים את ביטוח המשכנתא, שהוא חלק בלתי נפרד מן ההוצאה החודשית בגין המשכנתא. בנוסף, בהתאם למסלול הנבחר, אתם משלמים גם את החזר המשכנתא ואת הפרמיות עבור ביטוח המשכנתא. כל שקל אותו ניתן לחסוך בביטוח המשכנתא, מצטבר לאורך כל תקופת המשכנתא והופך לחיסכון כלכלי גדול.

  בקיצור, הדרך הבטוחה לחסוך בעלות החודשית של המשכנתא היא באמצעות הוזלת ביטוח המשכנתא, לא משנה אילו סוגי משכנתאות אתם בוחנים.

  סוגים שונים של מימון לעסקים – לאחר מיפוי וניתוח העסק, ניתן לגשת לשלב גיוס המימון אותו ניתן להשיג במגוון דרכים. שלוש שיטות עיקריות:

  1. הלוואות בנקאיות – הצעות אלה מתקבלות מצד הבנק, ולרוב אינן משתלמות. אולם, תמיד כדאי לבדוק אותן כדי לספק אומדן בנוגע ליכולת העסק לגייס כסף, ולשמש כנקודת פתיחה במו”מ בגיוס המימון מחוץ לבנק.
  2. מימון דרך קרנות ייעודיות – ייעוד הקרנות הפועלות בישראל הוא לספק מימון משתלם לעסקים כדי לסייע להם לשגשג ולהתפתח. אלו הלוואות חוץ בנקאיות המציעות מימון בריביות נמוכות ובתנאי החזר נוחים, ואינן יושבות על התזרים השוטף של העסק. ההלוואות ניתנות לאחר הצגת תכנית עסקית מפורטת שמעידה על רצינותו של העסק, על פוטנציאל ההצלחה ועל יכולתו לעמוד בהחזרים:
  • הלוואה בערבות המדינה המסייעת להקמת עסק חדש, סגירת פערי תזרים או פיתוח והשקעה בעסק קיים.
  • הלוואות ללא ריבית לעסק ראשון וחדש בלבד, עבור מימון הפעילות הראשונית שלו (קרן נתן)
  • קרן פועלים לעסקים המעניקה מימון לעסקים בעלי צרכי הון חוזר, לביצוע השקעות בעסק ולעסקים חדשים למימון הפעילות הראשונית והקמתם.
  1. מימון פרטי – דרך נוספת לקבל המימון היא ממשקיעים פרטיים, מיזוג לשלד בורסאי והנפקות בבורסה, הלוואות פרטיות מגופים וממשקיעים אסטרטגיים או דרך הלוואות בעלים וחברות קשורות.

  גיוס מימון בתנאים המשתלמים ביותר –

  גיוס מימון שאינו בנקאי הוא לא דבר פשוט ודורש עבודה רבה כדי לקבל עדיפות. ניתוח מדויק של העסק, בניית תכנית עסקית מותאמת לענף בה הוא פועל, היכרות עם הדרישות של כל מסלול והכנה לראיון עם הגוף שנותן את המימון, אלו הגורמים להבדל בין דחייה של בקשת מימון לבין אישורה. לשמחתכם, זו ההתמחות שלנו

שאלות נפוצות

הבנקים מאשרים הלוואות המותאמות לכל לווה על פי מצבו, עד למינימום של 25% של הון עצמי. אך חשוב לדעת שתנאי המשכנתא האופטימליים המוצעים על ידי הבנקים יופקו ללקוחות המשלמים הון עצמי של לפחות 40%. 

בבנקים אתם יכולים לפגוש בנקאים נחמדים ומקצועיים. אך חשוב לדעת שלבנקאי יעדי רווחיות, ושהאינטרס המרכזי שלו הוא למקסם את הרווח של הבנק ולא לחסוך את ההוצאות שלכם. כך שנחמדותו ואמינותו של הבנקאי לא באמת תסייע לכם בהוצאות המשכנתא. יועץ משכנתאות הוא זה שעובד על מנת לחסוך בעלות המשכנתא ולהתאים אותה לצרכים האישיים של הלקוח. 

הבנק יכול לבטל את המשכנתא במקרים בהם התגלו פרטים נוספים עליכם שהסתרתם לפני קבלת האישור. יועץ משכנתאות במקרה כזה ידאג לווידוי הפרטים על מנת שלא תחששו ממקרה כזה.

הבנקים בישראל שואפים שתיקחו עד 60% מימון שבה לרוב הריבית הנמוכה ביותר. מעל ל60% ועד ל70% מימון המשכנתא תתקבל אך הריביות יעלו. מעל ל70% תצטרכו להשתמש בשירותי EMI על מנת לקבל את האישור  למשכנתא.

בואו נעשה משהוא גדול ביחד

/*